Rocky.cz - Jitka Charvátová Rocky.cz - Gregory Darling Rocky.cz - Drama Jacqua Rocky.cz - Sato-San To Rocky.cz - Montage Rocky.cz - Segundo

Tip: Klikněte na odkaz pro více informací

 • O Montage
 • Základní informace o Jitce Charvátové

  Je to případ, kdy se montuje dobro a zlo, kráska a zvíře nebo temnota s průzračnou světelností.

  Tak by se dal charakterizovat elektronický projekt nazvaný MONTAGE, který začíná intenzivně vířit prach na české hudební scéně, a dokazuje, že i Česká republika má úrodnou půdu pro svěží a vyspělé experimenty. Jejich debut King Or Queen spatřil světlo světa na konci února 2010 a v rámci jarního turné, které probíhá od počátku dubna, ho duo Thom Herian a Klára Vytisková už pokřtilo 11.5. na brněnské Staré Pekárně společně s Narcotic Fields. Druhý a vrcholný křest proběhl 25.5. v pražském klubu Cross za účasti kapely Midi Lidi.

  MONTAGE je jeden z experimentálních projektů bubeníka Thoma Heriana (vystupujícího také pod jménem Drama Jacqua). Založil jej v roce 2007 spolu s mladou nadějnou a charismatickou zpěvačkou Klárou Vytiskovou, dnes známou především z retropopové kapely TOXIQUE (Objev roku 2008). Jejich hudba kombinuje základy a techniky drum’n’bassu, popovou melodičnost a elektronické samply, které protkává Klára svým nezaměnitelným hlasem.

  Thom Herian, bubeník, producent a elektronický experimentátor, se už od konce 90. let zabývá zvukem, hudební produkcí a elektronickými samplery. S jeho jménem jsou spojeny i další projekty, ve kterých působí jako bubeník a skladatel, například trio Sato-San To (s Oskarem Törökem a Jaromírem Honzákem), S.O.I.L., Segundo, Al-Yaman, Why Not Patterns atp.

  Projekt Montage v sobě mísí chytlavý elektronický pop s junglovými strukturami, a jejich hudební filozofie je postavena na originální avantgardnosti, provokativní ležérnosti a podmanivosti vokálu Kláry Vytiskové. Své premiérové živé vystoupení předvedli v červnu roku 2009 v Paláci Akropolis, kde předskakovali britské soulové kapele Belleruche, a skladby jako The Cinnamon, Alphabet nebo Mr. Surpriser staly oblíbenými kusy vybraných českých rádií. V současnosti mají svůj videoklip k písni King Or Queen. Na konci února 2010 vydali u Indies MG debutové album King Or Queen, které sbírá pozitivní kritiky.

  Jarní turné King Or Queen Tour 2010 vztahující se k vydané desce je doslova živým důkazem proplétání ponuré temnoty a jasnozřivé průzračnosti, který se nikdy dvakrát neopakuje.

 • Informace, Audioukázky
 • Bandzone, MySpace, Muzikus, Youtube
 • Diskografie
 • Vydané desky
 • Press
 • Bylo napsáno o Montage
 • Kontakt
 • Kontaktní informace, email, telefon